Előfizetett, illetve ingyenesen elérhető online adatbázisok listája

• ADT+: teljes szövegű folyóirat és könyvadatbázis, amely több mint 8 millió oldalnyi magyar nyelvű forrás digitalizált és kereshető gyűjteménye. A szolgáltatás az egyetemi hálózatba tartozó gépekről érhető el.

• Akadémiai Kiadó folyóiratai: Az Akadémiai Kiadó online, teljes szövegű folyóiratai. A szolgáltatás az egyetemi hálózatba tartozó gépekről érhető el.

• AK MeRSZ e-könyvcsomag: Az Akadémiai Kiadó Magyar Elektronikus Referenciaművek Szolgáltatása (MERSZ). A projekt keretében teljes szövegű magyar nyelvű művek érhetők el online változatban. A szolgáltatás az egyetemi hálózatba tartozó gépekről érhető el.

• Akadémiai Kiadó szórátai: Az Akadémiai Kiadó online szótárai. A szolgáltatás az egyetemi hálózatba tartozó gépekről érhető el.

• A DeGruyter kiadó online folyóiratainak tesztelésére 2017. június 30-ig van lehetőség:
    A szolgáltatás az egyetemi hálózatba tartozó, vagy az egyetemi Wifi hálózatra csatlakozó eszközökről érhető el.

• Digitális Tankönyvtár: A tankonyvtar.hu Magyarországon mára már a legnagyobb ingyenes felsőoktatási tartalomszolgáltató oldal, amely elektronikusan tesz közzé felsőoktatási tananyagokat. Szakkönyvek, tankönyvek, egyetemi jegyzetek, tanulmányok, szakcikkek, lexikonok találhatók állományában, amelyek letölthetők Pdf, xml, Html és ePub formátumban.

• EBSCO adatbázisok: teljes szövegű folyóirat adatbázis. A hozzáférés fedezete: országos központi finanszírozás. Az adatbázis az egyetemi hálózatba tartozó gépekről érhető el.

Elérhető adatbázisok:

• Academic Search Complete: teljes szövegű folyóirat adatbázis
    • Business Source Premier: teljes szövegű üzleti folyóirat adatbázis

• Az Institute of Physics 2017 áprilisában próbahozzáférést biztosít az IOPScience journals platformhoz.
  • International Nuclear Information System: A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (IAEA) kivonat adatbázisa.  A hozzáférés ingyenes. Az egyetemi hálózatba tartozó gépekről érhető el.

• Journal Citation Reports: impakt faktor adatbázis. 2015-től az Essential Science Indicators (ESI) és a Journal Citation Reports (JCR) adatbázisokat egyesítette a szolgáltató, és Journal and Highly Cited Data (JHCD) néven működik az Incites platformon. Az adatbázis az  egyetemi hálózatba tartozó gépekről érhető el. A hozzáférés fedezete: intézményi önrész az EISZ program keretében.

• SciVal Experts:  intézményünk számára ingyen elérhető (IP címektől függetlenül, vagyis akár otthonról is, bárki számára), az Elsevier B.V. gondozásában megjelenő SciVal Experts adatbázis, mely 3000 magyar (és részben határon túl tevékenykedő magyar nemzetiségű) kutató profiljának, életútjának, publikációnak monitorozását tartalmazza (forrása a Scopus; a kutatók 6-os h-indextől kerülhettek be az adatbázisba).

• Sciverse E-books: teljes szövegű e-könyv gyűjtemény. Az elérhető címek listája innen tölthető le.

• Scopus: kivonat adatbázis. A hozzáférést intézményünk fizeti elő az EISZ program keretében. A világ egyik legnagyobb referáló (=kivonatos) és indexelő valamint citációkat (idézettség keresés) is tartalmazó multidiszciplináris adatbázisa, 1996-tól hivatkozik. Több mint 15 ezer tudományos folyóiratot– beleértve 535 nyílt hozzáférésűt (open access) és 750 konferenciakiadványt –, 200 millió minősített weboldalt és 12,7 millió szabadalmat dolgoz fel. Jelenleg mintegy 230 millió irodalmi hivatkozást tartalmaz. Az adatbázis az egyetemi hálózatba tartozó gépekről érhető el.
  • WBIS Online: A “World Biographical Information System (WBIS) Online” adatbázis életrajzi könyvtára a lehető legátfogóbb és a lehető legtöbb területet felöleli. Bővebb információ. Az adatbázis az egyetemi hálózatba tartozó gépekről érhető el.

• Web of Science: kivonat adatbázis. A hozzáférés fedezete: intézményi önrész EISZ program keretében.  A kivonatos adatbázis és citációs indexszolgáltatás (kereshető szerzői hivatkozások, idézettség keresés) 1975-ig visszamenőleg. Felöleli a bölcsészettudomány és a művészet (1100 teljes folyóirat és 6800 válogatva, összesen 2,5 millió rekord), a természet- és műszaki tudományok (5900 teljes folyóirat, összesen 17 millió rekord), a társadalomtudomány (1700 teljes folyóirat, és 3300 határterületi kiadvány kapcsolódó cikkei, összesen 3,15 millió rekord) területeit.

A http://www.webofknowledge.com/ oldalon a "Sign In", majd a "Register" feliratokra kattintva végezhető el a regisztráció. Ennek befejezése után első alkalommal egy egyetemi gépről kell bejelentkezni, majd azt követően már távolról is használható a szolgáltatás. Bővebb információ: http://wokinfo.com/hungary/

• A Wiley szolgáltató 2017. május 12-ig ingyenes próbahozzáférést nyújt a teljes folyóirat-gyűjteményéhez. A felhasználói kézikönyt itt található.