Springer - Nature workshop az Egyetemi Könyvtárban

A Pannon Egyetem, az Elektronikus Információszolgáltatás Nemzeti Program, valamint a Springer Nature kiadó tisztelettel meghívja az érdeklődőket a május 21-én, kedden 9.00-10.00 óra között, a könyvtár első emeleti Kováts termében tartandó angol ny

Emerald adatbázis tréning

2019. 03. 18-án, hétfőn 10.30-kor az Emerald hivatalos trénere, Radka Krivankova tart előadást az Emerald Management szolgáltatásról az Egyetemi Könyvtár és Levéltár Kováts termében (M. épület 128-as helyiség.)

A program két részből áll:

Könyvtárhasználati, szakirodalom keresési ismeretek oktatására vonatkozó igényfelmérés

Kedves Hallgatónk!

Kérjük, hogy segítse a könyvtárainkban folyó munkát az alábbi online kérdőív kitöltésével.
  Az űrlap kitöltése legfeljebb 5 percet vesz igénybe és 2018. május 11-ig tölthető ki.

Bővített szótár adatbázis

Tájékoztatjuk Felhasználóinkat, hogy az Akadémiai Kiadó az alábbi adatbázisokkal bővíti szótárszolgáltatását:

MeRSZ tartalombővítés

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a MeRSZ mind tartalmában, mind funkcióiban megújult!

A tartalombővítésnek köszönhetően jelenleg 18 tudományterületen, 90 ezer könyvoldallal 189 teljes mű, jegyzet érhető el a MeRSZ online könyvtárban, a https://eisz.mersz.org/ oldalon.

Az új kötetek listája
Gazdaság

Könyvbemutató

2017. április 26-án 15 órától került sor

Dr. Mészáros Ernő akadémikus, professor emeritus:

"Az éltető semmi: A levegő. Légkörtudomány mindenkinek."

című kötetének bemutatásra.
A szerzővel a kötetről Dr. Gelencsér András professzor úr,
a Pannon Egyetem rektora beszélgetett.

A kötet megjelenését a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.

Könyvbemutató

2017. április 24-én 10 órától került sor

Dr. Németh Kornél egyetemi adjunktus:

"Vidéki térségek innovációs kihívásai - Megújuló energia alternatívák "

című kötetének bemutatásra.

A szerzővel a kötetről Dr. Pintér Gábor egyetemi adjunktus beszélgetett.

A kötet megjelenését a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.

MKE szakmai nap könyvtárunkban

A Magyar Könyvtárosok Egyesülete Veszprém Megyei Szervezete 2017. április 10-én szakmai napot tartott könyvtárunkban.

MTMT adminisztrátorok egyetemünkön

Egyetemünk intézményi MTMT adminisztrátora: Zsiborács Judit.

Telefonon a 88-624-275-ös vagy a 88-624-095-ös számon, személyesen a Könyvtár ("M" épület) 3. emeleti olvasószolgálati pultjánál, e-mail-ben a zsiboracsj@almos.uni-pannon.hu címen érhető el.